Jakie ubrania zabrać na Teneryfę? Uważaj – możesz się zdziwić!

Ubrania na Teneryfie

Teneryfa to wyspa o zmiennym położeniu i temperaturze, ze względu na ukształtowanie terenu oraz pod względem klimatycznym. Temperatura w lecie wahać się może od 3o stopni do nawet minusowych temperatur i śniegu, dlaczego? W dzisiejszym wpisie pokaże Ci jakie ubrania zabrać na Teneryfę i dlaczego akurat takie. Nie martw się, Twoje wakacje na Teneryfie spędzisz w większości na słońcu. Na większej części wyspy panuje klimat subtropikalny, a w niektórych miejscach nawet półpustynny i pustynny.

Jaka jest pogoda na Teneryfie?

Dokładnie o pogodzie napisałam tutaj. Ale dla przypomnienia napiszę, że na Teneryfie panuje cały czas piękna pogoda z ewentualnymi chwilowymi opadami deszczu. Średnia temperatura wynosi na Teneryfie 25 stopni Celsjusza. Słonie świeci prawie, że w zenicie więc pamiętaj o częstym smarowaniu się kremem z filtrem UV. Mimo wysokich temperatur i rajską pogodą – w niektórej części wyspy przez większość dnia pada deszcz, wilgotność sięga 80%, a temperatura spada do ok. 10 stopni Celsjusza, co w połączeniu z mocnym wiatrem sprawia, że łatwo się przeziębić. 

Wszystkie wpisy o Teneryfie znajdziesz tutaj.

Gdzie zatem te niskie temperatury i skąd w ogóle się biorą? 

Centralna część Teneryfy charakteryzuje się klimatem śródziemnomorskim. Pamiętajmy jednak o ukształtowaniu terenu, na Teneryfie znajdują się zarówno góry jak i wulkan. To powoduje, że temperatury w tym samym czasie wahają się o kilka, a nawet kilkanaście stopni. Nie bez powodu nazywa się ją „wyspą w chmurach”, to niesamowite, że można na niej zaobserwować kłębki chmur nawet około 9-10 rano, wyspa paruje.

 

Jakie ubrania zabrać na Teneryfę?

Nie popełniaj tego błędu co my, jeśli chcesz odwiedzić Góry Anaga Park Narodowy, pamiętaj, aby zabrać ze sobą całe buty i bluzę. Nasz pobyt na wyspie zaplanowaliśmy na lipiec 2020, ze względu na letnią porę, gdyby nie informacja przeczytana dzień przed wylotem, pewnie nie mielibyśmy ze sobą bluzy i płaszcza przeciwdeszczowego, o który zadbał mój A. Mimo to, na samej górze było nam zimo, temperatura, jaka tam była to około 10 stopni i wysoka wilgotność. Na gór wjechaliśmy autem w których było ciepło ale po wyjściu z samochodu chcąc trochę pozwiedzać i przejść szlak, bez kurtki, płaszcza czy całych butów byłoby trudno. Mimo, że jesteśmy wielbicielami takich wędrówek, park zrobił na nas wrażenie, wiec polecam go odwiedzić.

Góry Anaga Park Narodowy, to ukształtowany około 7 mln lat temu masyw górski od 2015 roku jest częścią Rezerwatu Biosfery UNESCO. Zajmuje powierzchnię około 14500 ha. Najwyższym szczytem jest Cruz de Taborno o wysokości 1024 m, mimo że na Teneryfie znajdziesz wyższy szczyt Del Teide (3 718 m n.p.m) to w Anaga  przez wysoką wilgotność jest zimno, szczególnie przy nagłej zmianie temperatury z 28 stopni do 10.

Pogoda na Teneryfie
Na Anaga jest całkiem chłodno

Na Teneryfę zabierz ubrania takie jak:

  • Ciepły polar,
  • Kurtkę przeciwdeszczową,
  • Zamknięte buty do chodzenia,
  • Czapkę z daszkiem lub kapelusz,
  • Arafatkę lub lekką chustę w celu ochrony szyi.

Czy warto zwiedzić na Teneryfie?

Teneryfa: co warto zobaczyć? TOP 7 miejsc wartych odwiedzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *