Jakie rośliny do ceramicznych i betonowych donice w kształcie głowy?

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam betonowe donice w kształcie głów – oszalałam! Chciałam mieć je wszystkie!

Takie donice to w 100% mój styl, trochę romantyczny, trochę boho, eklektycznych oraz inspirowany starożytnością. Bez wątpienia to ciekawa alternatywa dla klasycznych osłonek, które spotkamy w większości domów czy ogrodów. Te donice czy osłonki, będą świetnie wyglądać we wnętrzach nie tylko w stylu boho, eklektycznych, ale też glamour, inspirowanych etnicznymi motywami, czy pośród nowoczesnych aranżacji. Uwierzcie mi, że przyciągają uwagę! 

Jakie rośliny do ceramicznych i betonowych donice w kształcie głowy?

Ta dekoracja to nie tylko jest praktyczna, ale i nietuzinkowa. Osłonka na kwiaty w kształcie kobiecej lub męskiej głowy, czasem surowa, innym razem ciekawie strojona, pełni funkcję pięknej rzeźby, czy pojemnika na coś innego niż kwiaty. Taki unikalny kształt donic zachwyci nie tylko domowników, ale również gości. Dobrze dopasowane sprawią, że wnętrze czy ogród zyskają niepowtarzalny wygląd.

Pozostaje ważne pytanie, czy każdą roślinę, którą mamy w domu można przesadzić do takiej doniczki?

Rekomendowane są rośliny pnące, wiszące czy sukulenty. Szczególnie polecane:

  • Senecio rowleyanus;
  • Cereopegia woodi
  • Rhipsalis cassutha

Donice głowy, wykonywane są nie tylko z betonu, ale i z gliny czy terakoty. Takie gliniane doniczki dedykowane są w szczególności sukulentom. Świetnie będzie wyglądał również tak zwany Pieniążek, czyli pileę peperomioides. W swojej kolekcji mam 4 takie egzemplarze i to na pewno nie koniec!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *