Jaka jest pogoda na Teneryfie?

Jaka jest pogoda na Teneryfie

Jaka jest pogoda na Teneryfie? Jaki jest klimat na Teneryfie? Temperatury na Teneryfie? Sprawdź tym wpisie.

Każdy, kto udaje się na wakacje do Hiszpanii, marzy o tym, aby trafić na dobrą pogodę. Większość powodów do narzekań jednak nie ma, bo przecież nie jest żadną tajemnicą, że klimat w Hiszpanii jest sprzyjający dla turystów. Przede wszystkim trzeba tutaj wspomnieć o tym, że jest tu naprawdę gorąco, a więc miłośnicy wylegiwania się na plaży będą mogli spędzać na nich całe dnie. Ogólnie klimat jest tutaj suchy, co wielu może dziwić, gdyż Wyspy Kanaryjskie leżą przecież na Oceanie Atlantyckim. 

Temperatury na Wyspach Kanaryjskich

Jeśli weźmiemy pod uwagę temperatury, to także każdy turysta powinien być zadowolony. Latem jest tu gorąco, podczas kiedy zimą naprawdę ciepło. Otóż średnio zimą temperatury oscylują w granicach siedemnastu lub osiemnastu stopni Celsjusza, a więc są umiarkowane. Latem natomiast jest o siedem czy osiem stopni Celsjusza cieplej. Mimo wszystko nie możemy powiedzieć, żeby było tutaj upalnie. Najcieplejszymi miesiącami są oczywiście lipiec oraz sierpień, choć rzadko kiedy temperatury przekraczają tutaj trzydzieści stopni Celsjusza. Raczej jest to sporadyczne, a wszystko przez prądy morskie. Tak więc na pewno się tutaj nie spalimy na słońcu, a jednocześnie nie będzie nam zimno.

Jaki hotel na Teneyfie? – czytaj wpis

Jaka jest pogoda na Teneryfie
Teneryfa jest wiecznie słoneczna i ciepła!

Opady na Wyspach Kanaryjskich

Odnieść się trzeba także i do opadów, które występują na Wyspach Kanaryjskich. Akurat pod tym względem jest bardzo dobrze, ponieważ opady są tutaj naprawdę bardzo niewielkie. Szczególnie dobrze wypada tutaj wybrzeże, gdzie w ciągu roku nie spada więcej niż 200 mm opadów. Nieco gorzej jest w górach oraz części środkowej wysp, choć zauważmy, że latem deszcz nie pada tu w ogóle, a największe opady odnotowuje się zimą oraz wczesną wiosną.

Dlatego też nie bez powodu wielu turystów uważa, że temperatura na Wyspach Kanaryjskich jest po prostu idealna, niezależnie od tego, czy pod uwagę bierzemy odpoczynek na plaży, czy może jesteśmy bardziej ambitni i wybraliśmy się tutaj tylko po to, aby pozwiedzać. Z pewnością zarówno jedna, jak i druga grupa turystów na klimat narzekać nie będzie.

Pogoda na Teneryfie

 • Styczeń: 20 °C
 • Luty: 20 °C
 • Marzec: 21 °C
 • Kwiecień: 22 °C
 • Maj: 23 °C
 • Czerwiec: 25 °C
 • Lipiec: 27 °C
 • Sierpień: 28 °C
 • Wrzesień: 27 °C
 • Październik: 25 °C
 • Listopad: 23 °C
 • Grudzień: 20 °C

Jak widzimy na poniższym wykresie najgorętszym miesiącem jest sierpień. Wtedy to temperatura wynosi 28 °C. Najzimniejszym miesiącem jest z kolei styczeń, luty i grudzień ze średnią temperaturą wynoszącą 20 °C. Oczywiście najzabawniejsze w tym jest to, że nawet najzimniejsze miesiące to dla wielu z nas upał. Pamiętajmy, że Teneryfa leży nieopodal północno-zachodniego wybrzeża Afryki tak więc Teneryfa dla Polaków zawsze będzie ciepłą destynacją. Planując wakacje nie musimy się martwić o złą pogodę. Spokojnie możemy planować wakacje na Teneryfie przez cały rok. Musimy się przygotować, że między lipcem a wrześniem upał może być czasem nie do wytrzymania, a ze względu na kąt padania Słońca – może skończyć się to oparzeniami i udarami słonecznymi.

Pogoda na Teneyfie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *