Jak urządzić praktyczny przedsionek w domu?

Przedsionek, nazywany też wiatrołapem to pierwsze zetknięcie z naszym domem lub mieszkaniem. Jego praktyczne urządzenie, pomaga w codziennej organizacji, a nawet poprawia nastrój! Jak to możliwe? Wyobraź sobie, że wracam do domu, po ciężkim dniu, pierwsze co widzisz po wejściu to bałagan w przedsionku, czy Twoje ciśnienie od razu podnosi się a humor zmienia się na wkurw? Jeśli chcesz uniknąć podstawowych błędów, podczas urządzania wiatrołapu, przeczytaj ten artykuł.

Jak urządzić praktyczny przedsionek/wiatrołap?

Ważne jest, aby nie zapominać o odpowiednim oświetleniu, gdyż zazwyczaj takie pomieszczenia są stosunkowo ciemne. Dlatego też zaleca się wstawienie przeszklonych drzwi, a dodatkowo warto zdecydować się na oświetlenie zarówno boczne, jak i górne. Należy również zdecydować się na odpowiednią farbę, która będzie zmywalna, gdyż taka przestrzeń naszego domu najbardziej ulega zabrudzeniu. W przedsionku niezwykle istotne jest także ulokowanie szafy, w której będziemy mogli trzymać na przykład nasze obuwie. W pomieszczeniu takim dobrze sprawdzi się także ławeczka, na której będziemy mogli usiąść i się na spokojnie ubrać, gdy będziemy wychodzić na zewnątrz naszego domu. 

Wiatrołap/przedsionek – co to jest?

Zatrzymywanie mas powietrza jest to jedna z podstawowych funkcji wiatrołapu – tak jak sama nazwa na to wskazuje. Jest więc to nic innego, jak mniejsze pomieszczenie, które mijamy tuż po przekroczeniu drzwi wejściowych. Pomieszczenie takie stanowi ochronę nie tylko przed zimnem, ale również przed wilgocią. Dodatkowo potrafi ono w doskonały sposób chronić naszą prywatność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *