Jak spakować się w walizkę kabinową na więcej niż 2 tygodnie?

Co zapakować w walizkę kabinową. Jak się do niej zmieścić, abyś miała wszystko pod ręką. Czy można spakować się w walizkę kabinową na 2 tygodnie? Sprawdź sama!
Kiedy jechałam na 7 dniowe wakacje w maju, do tematu pakowania podeszłam poważnie. Nie miałam zamiaru płacić za dodatkowy bagaż i postanowiłam spakować się tylko w walizkę kabinową. I wiecie co? Udało się! Na miejscu stwierdziłam nawet, że wzięłam kilka rzeczy za dużo, ale ok to w końcu tylko 7 dni i wakacje no stress… Kiedy planowałam swój prawie 2-miesięczny wyjazd na Maltę, postanowiłam, że również spakuję się w walizkę kabinową! A co! I wiecie co? Udało mi się, byłam z siebie dumna!

Nie udało mi się zrobić wpisu o pakowaniu wcześniej, czas na Malcie był bardzo intensywny i minął dosyć szybko. Niedawno pakowałam się na wyjazd a już zaraz wracam – ostatnie 4 dni. Cóż wszystko, co dobre kiedyś się kończy. Mam nadzieję, że niedługo znów wyruszę w jakąś podróż. Wiem na pewno, że pakowanie nie przysporzy mi już problemów a Tobie? 

Czy potrafisz pakować się praktycznie?

Czy zabierasz tylko potrzebne rzeczy? Czy nie zapominasz o ważnych rzeczach? Wyobrażasz sobie, że możesz spakować się na swoje 14-dniowe i dłuższe (!) wakacje, tylko w walizkę kabinową? To możliwe! Tak naprawdę największy problem zawsze sprawiają nam ubrania, zabieramy ich zbyt wiele, często niestosownych do klimatu i niepasujących do siebie wzajemnie. Sprawdź ile ubrań zabrałam i przy następnym pakowaniu zastanów się ile i jakie potrzebujesz na wyjazd.

3

4

50x-40-x-20

Jak pakować się, aby o niczym nie zapomnieć?

1. Zrób listę potrzebnych rzeczy.

Staram się uwzględnić w niej wszystko: ubrania, elektronikę, potrzebne dokumenty, pieniądze czy leki.

2. Zacznij pakowanie rzeczy 7-10 dni przed wyjazdem

Zastanów się co chcesz zabrać, postaw walizkę w widocznym miejscu i wrzucaj do niej rzeczy. Przejrzyj szafę, pranie i odkładaj to co uważasz za potrzebne.

3. Nie zapominaj o kosmetykach, biżuterii

Zrób to samo co z ubraniami w pkt 2

4. Sprawdź listę niezbędników wyjazdowych

Polecam mój wpis o niezbednikach wyjazdowych: „Wakacyjne niezbędniki – nie zapomnij o nich!

5. Kilka dni przed wyjazdem przejrzyj wszystkie zebrane rzeczy

U mnie było to ok. 5 przed wyjazdem. Spróbuj dopasować ubrania – biżuterię – buty tak, aby tworzyły ze sobą stylizację. Polecam zasadę: każda rzecz może nie pasować tylko do 1 z rzeczy, starałam się aby każdy dół, grał z każdą górą – sprawdza się uwierzcie mi, to dobry sposób!

6. Zastanów się jeszcze raz nad ilością butów…

My kobiety zazwyczaj mamy z tym problem, zabieramy szpilki, klapki, płaskie sandały, trampki no i może jeszcze sportowe obuwie…

ufff za dużo tego i zajmuje zbyt dużo miejsca! Zastanów się jeszcze raz. W moim przypadku odpadły conversy na rzecz zwykłych, mniejszych i leżejszych trampek, które bardzo się tu zniszczyły i pewnie zostaną w koszu.

6. Spakuj rzeczy według metody tzw. rolkowania.

Jest to świetna metoda, która pozwala Wam pomieścić sporo ubrań.

7. Ubierz się w podróż w najcięższe i największe objętościowo ubrania

Oczywiście uwzględnij je wcześniej na swojej liście

8. Ciesz się małym bagażem i wyjazdem! 

dav

2 komentarze

    1. Patrycja Story

      dziekuję, miło to czytać;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *