Impreza nad rzeką z sauną w tle

W miniony weekend spędziliśmy cudowny czas, relaksując się nad rzeką w otoczeniu natury z mobilną sauną.

Od dawna marzyła nam się taka imprezka, w poprzednim sezonie zimowym aż 3 razy próbowaliśmy wynająć saunę mobilną, ale wciąż nie było dostępnych terminów. W tym roku zadbaliśmy o własną saunę mobilną! Mieszkamy w okolicach jeziora zegrzyńskiego, jest tu też wiele rzek. Piękna okolica, natura, można poczuć się jak na mazurach! Kilka dni temu nasza saunamocy miała swoją premierę i pierwsze palenie. Zaprosiliśmy znajomych na event otwarcia nad rzeką w okolicach naszego domu. Rozpaliliśmy ognisko i do 2 w nocy saunowaliśmy, schładzając się w rzece Rządza w przerwach. 

Dlaczego sauna mobilna?

Przede wszystkim to wygoda. Każdy, kto tylko chce może wynająć saunę na swoją działkę, czy zabrać ją ze sobą na kemping, rzekę i spędzić czas na relaksie i rytuałach. Sami wielokrotnie korzystaliśmy z sauny, ale zazwyczaj stacjonarnie, utrudnieniem był dojazd, dopasowanie czasowe, często również cena – płaciliśmy około 100-120 zł za osobę, czasem mając saunę na wyłączność, ale nie zawsze. Jeździmy stale z ekipą 4-7 osób. Za kwotę 400-500zł można wynająć saunę mobilną, z pakietem drewna, dowozem na własną posesję – to o tyle dobre rozwiązanie, że jeśli mamy dzieci to możemy saunować spokojnie przy swoim domu, kiedy one bawią się czy śpią. Jak widać, opłaca się to bardziej niż saunowanie stacjonarne, w tej cenie możemy mieć jeszcze dobrą kolację.

Dlaczego warto korzystać z sauny?

Zalet można wymienić wiele. Na początku warto wspomnieć o wzmocnieniu odporności, korzystanie więc w okresie zimowym będzie sporym atutem i oszczędnością na lekach. Kolejno warto wspomnieć o regeneracji mięśni, dlatego saunę poleca się osobom, które uprawiają sporty i mają obolałe mięśnie.  Jeśli masz problemy ze snem, sauna będzie Twoim ukojeniem, ponieważ pomaga w walce ze stresem, co wpływa również na poprawę snu. Dobra wiadomość dla kobiet, bo sauna poprawia kondycję skóry, oczyszczając ją. Oczywiście na koniec warto wspomnieć o relaksie, który w saunie jest odczuwalny, tym bardziej kiedy użyjemy ulubionych olejków.

Jeśli mieszkasz w okolicy Zegrza, powiatu wołomińskiego, legionowskiego to polecam Ci wynajęcie SaunyMocy.pl więcej poczytaj na dedykowanej stronie.