Ile trwa lot na Zanzibar? Ile leci się na wyspę Zanzibar?

Lecisz na Zanzibar? Zastanawiasz się ile będziesz leciał samolotem? Ile w ogóle trwa lot na Zanzibar i ile się leci do afrykańską wyspę Zanzibar? Zapraszam Cię do mojego wpisu.

Na Zanzibar lecieliśmy dwoma samolotami liniami Qatar Airways i mieliśmy przesiadkę w Doha. Bajecznym lotnisku należącym do Qatar’u. 

Jak leci się liniami Qatar Airways?

Muszę przyznać, że byłam mocno zaskoczona kiedy po raz pierwszy weszłam na pokład Boeinga lini Qatar Airways. Wciąż pamiętałam jeszcze podróż na Phuket, gdzie lecieliśmy około 13 godzin LOT’em Dreamliner’em. Była to bardzo miła podróż, lecz Qatar znacznie wyżej postawił poprzeczkę. Już od samego wejścia na pokład czuć pieniądz. Ładnie ubrane stewardessy witają nas z uśmiechem. Na fotelu czekają słuchawki, koc, poduszka, a także mokre chusteczki do odświeżenia się przed startem. Każe siedzenie wyposażone jest w monitor multimedialny, na którym to możesz obejrzeć ogromną ilość filmów z przeróżnych krajów (nawet tych co dopiero są w kinach), jeszcze więcej seriali, posłuchać muzyki, śledzić tor lotu czy pograć w proste gry. Same fotele są wygodne i regulowane. Zaraz po starcie rozpoczyna się „all inclusive” ale przypomnę jeszcze, że podczas kupowania biletów, każda osoba może wybrać jaki by chciała otrzymać posiłek (mamy do wyboru: wegetariańskie, wegańskie, wegetariańskie azjatyckie, same owoce, sama surowizna i wiele, wiele więcej). Najpierw otrzymaliśmy pyszne precelki, po czym do wyboru mieliśmy napoje. Wino, piwo,Whisky, soki, napoje gazowane, woda – co tylko chcesz – w cenie. Po jakiejś godzinie/dwóch zaczęli rozdawać ciepły posiłek. My polaki nabraliśmy kanapki do plecaka i inne przekąski (wciąż pamiętając jeden posiłek w Dreamlinerze na Tajlandię). Sam obiad była to porządna i smaczna porcja z dodatkową bułką, masłem, owocami i deserem, a także butelkowana woda. W tym samym czasie stewardessy rozdawały ciepłe napoje (lub jak ktoś wolał zimne) – kawa i herbata. Jakby tego było mało po godzinie dostaliśmy jeszcze po małym batoniku. Ogólnie to wyszliśmy przeżarci z samolotu kiedy lądowaliśmy w Doha.

Oczywiście po wejściu w kolejny samolot w Doha, który leciał już na Zanzibar sytuacja powyższa się powtórzyła. Jednak już z Doha na Zanzibar lecieliśmy Airbusem. Widać było ciut mniejszy standard w siedzeniach i ekranie multimedialnym. Mimo to jedzenie i obsługa – identyczna. Moja rada – lecąc Qatar Airways nie bierz żadnego jedzenia do bagażu.

Przesiadka w Doha – jak wygląda?

Teraz trochę o Doha. Doha albo Ad-Dauha to stolica i największe miasto Kataru położone na wschodnim wybrzeżu półwyspu Katar, w Zatoce Perskiej. W samym mieście nie byliśmy ale nasza przesiadka na lotnisku trwała dwie godziny. Myślałam, że Lotnisko Chopina jest duże. Lotnisko w Doha jest za to ogromne. Pierwsze co zaskakuje to wjeżdżająca na teren lotniska elektryczny pociąg – pełen luksus. Sklepy na lotnisku to same światowe i luksowe marki – Louis Vitton, Prada, Apple czy inne. Złoto bije po oczach. Na środku lotniska ogromny miś będący maskotką lub „twarzą” portu lotniczego. Nie wspomnę już o najnowszym Lamborghini czy Mercedesie AMG, który można wynająć prosto z lotniska. Kto bogatemu zabroni. Z jednej bramki, z której wylądowaliśmy do kolejnej przesiadkowej szliśmy około 20 minut? Jeśli nie chcesz iść to nie martw się. Kursują Taksówki, które mogą Cię zawieźć lub platformy ruchome (coś jak schody ruchome tylko po płaszczyźnie). Powiem tak – czuć bogactwo i pieniądz.

Ile trwa lot na Zanzibar?

Przejdźmy do najważniejszego. Ile lecieliśmy na Zanzibar. Lot na Zanzibar trwał w sumie 14 godzin. Z Warszawy-Chopin do Doho lecieliśmy 6 godzin. 2 godzinna przesiadka w Doho i kolejne 6 godzin lotu na Zanzibar. Porównując do lotu na Tajlandię to zupełnie inny komfort podróży. Przede wszystkim warto wybierać przesiadkę (o ile przesiadka nie jest dłuższa niż 2-3 godziny) ze względu na to, że możesz rozprostować normalnie nogi, pochodzić czy zwiedzić lotnisko. Nie dłuży się też tak podróż jak podczas 14-godzinnego bezpośredniego lotu. W dodatku standard Qatar Airways sprawia, że taka podróż jest bardzo przyjemna i aż nie chce się wychodzić z samolotu.

Qatar Airways czy Enter Air? Co lepsze?

Porównując standardy to odpowiedź nasuwa się sama. Qatar Airways to linia lotnicza, która oferuje lot w wysokiej jakości. Wprawdzie płacimy więcej za lot, ale w zamian oferujemy szereg usług umilających naszą podróż. Moim zdaniem warto wybrać Qatar Airways jeśli lecimy na dalekie kierunki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *