Hotel Ossa relacja z pobytu podczas konferencji. Czy Hotel Ossa to dobry wybór na konferencję? Czy hotelowi grozi upadłość?

Rok 2019 w moim życiu obfity jest w konferencje, szkolenia i pobytu w hotelach, w Hotel Ossa Congress & Spa zdarzyło mi się być dwa razy. Przeczytałam z ciekawością jego historię i relacjonuję swój pobyt oraz wyrażam opinię.

Zaczynając od ciekawej historii hotelu Ossa warto powiedzieć, że obecnie jest on na skraju upadłości. Kilka ciekawostek o hotelu Ossa? 

 • We wrześniu 2017 r. syndyk masy upadłości wystawił hotel na sprzedaż za cenę wywoławczą ponad 196 mln złotych, ale nikt nie złożył oferty!?
 • W 2008 r. właściciele zainwestowali w hotel około 30 mln zł, był to oszczędności życia, swoją drogą niezłe trzeba mieć oszczędności, chętnie dowiem się jak zaoszczędzić chociaż 1/10 tego 😉
 • Ponad 100 wierzycieli, z czego 5 z kwotą wierzytelności w łącznej wysokości ponad 191 mln złotych, zgłasza się do hotelu! Poza bankami i kontrahentami handlowymi, pieniądze chce odzyskać również Skarb Państwa i ZUS!
 • Czterogwiazdkowy Hotel Ossa Congress&SpaHotel koło Rawy Mazowieckiej jest w upadłości likwidacyjnej od 2016 roku.
 • Hotel nadal  działa i zatrudnia ok. 180 osób.
 • Podono średni przychód dzierżawcy hotelu, wynosi  36,3 mln zł.

Przejdźmy jednak do kwestii samego hotelu, jego atrakcji oraz pobytu. Osobiście byłam w nim dwukrotnie na dużych szkoleniach i konferencjach sprzedażowych. Bez wątpienia jest to wygodne miejsce do tego typu wydarzeń, nawet kilku naraz w tym samym czasie, ponieważ hotel dysponuje aż 523 pokojami oraz 3 wielkimi salami konferencyjnymi. Posiada aż 5 restauracji, spa z basenem, parking na ok. 800 aut i 2 lądowiskami dla helikopterów! Budowa hotelu kosztowała około 260 mln złotych.

Jeśli chodzi o sam hotel, z daleka robi zdecydowanie lepsze wrażenie niż z bliska, niezbyt trzeba się wysilać, aby zauważyć  po nim historię, mimo, że nie jest stary-powstał w 2007-2008 roku, to przy tego rodzaju nieruchomości, przy braku regularnej inwestycji i dbania, szybko widać zaniedbania. Wnętrza hotelu Ossa stylizowane są na eleganckie, pałacowe, same pokoje są naprawdę ładne, komfortowe.

Dlaczego hotel Ossa stracił na atrakcyjności? 

Tak jak wspomniałam wcześniej, widząc jak wygląda hotel oraz wiedząc jakie stawki za nocleg czy restaurację oferuje, nie ma co się dziwić. Goście są coraz bardziej wymagający. W dodatku na przestrzeni kolejnych lat powstało kilka innych obiektów, znacznie lepiej skomunikowanych ze stolicą m.in nad Zegrzem. Dodatkowo wiele firm Skarbu Państwa zaczęło zwracać (w końcu) uwagę na wydatki podróżnicze. Wiele firm, a także osób prywatnych przerzuciło się na wyjazdy zagraniczne np. do Egiptu, Turcji, których kwoty wyjazdów na konferencje i szkolenia dla pracowników, były w podobnych kwotach jak pobyt w takim polskim hotelu, dodatkowo gwarantował pogodę i atrakcję wokół niego.

Czy Hotel Ossa Congress & Spa to dobry wybór na szkolenia lub konferencję? 

Dla dużej liczby osób na pewno, dla uczestników mieszkających w okolicy na pewno, dla uczestników dojeżdżających własnym transportem na pewno.

Minusy Hotel Ossa Congress & Spa według mnie

 • kiepski dojazd, głównie własnym transportem, z Warszawy około 1 h autem;
 • Obsługa 4 gwiazdowego hotelu na dosyć niskim poziomie, aczkolwiek nie ma co się dziwić, ludzie pracujący tam nie mają motywacji, ponieważ hotel z dnia na dzień może zostać zamknięty;
 • wielka powierzchnia oraz miliony korytarzy, nie sprzyja znalezieniu pokoju czy sali konferencyjnej, przejścia np. z obiadu na szkolenie trwają zbyt długo;
 • ceny w restauracji, wszyscy wiedzą, że wokół nie ma nic, wiec kupienie samej wody w hotelu czuć po portfelu, menu dosyć okrojone, mały wybór, brak dań wege;
 • brak czegokolwiek wokół hotelu, mimo, że często wyjeżdzamy, żeby odpocząć, dobrze jeśli wokół są jakieś atrakcje np. nad Zegrzem jezioro, inne restauracje itp tutaj nie ma nic;

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *