Co to jest Google TasksBoard i jak to działa?

Co to jest Google TasksBoard i jak to działa?

Poznajcie nowy produkt od Google, czyli Google TasksBoard. Co to dokładnie jest i do czego może Ci się przydać wyjaśnię w tym artykule.

Google TasksBoard – aplikacja do zadań

Prawdę mówiąc nie do końca jest to nowy produkt od Google, ale odświeżona wersja znanej już aplikacji Zadania Google. Wprawdzie i ta aplikacja dalej istnieje pod swoją nazwą ale już dokładniej wyjaśniam co to jest to Google TasksBoard. Google TasksBoard to tablica z Twoimi listami zadań, która pozwala na wyświetlanie w wielu kolumnach kilku list. 

Jeśli korzystaliście z Listy Zadań od Google to z pewnością zauważyliście, że nie ma dedykowanej witryny do podglądu zadań. Zadania można było dodawać z poziomu aplikacji na smartfon lub z poziomu Gmail/kalendarz. Fakt, można szybko było spojrzeć na listę zadań ale brakowało jakby pełnej wersji tych zadań. Google TasksBoard to właśnie ta „pełna wersja” listy zadań od Google.

Do czego służy Google TasksBoard?

To „nowe” narzędzie Google uważam za dobry krok. Brakowało mi takiego pełnego ekranu, gdzie mogę spojrzeć na swoją listę zdań do zrobienia i przez jakiś czas skupić się tylko na niej. Przeanalizować co mam do zrobienia i co muszę jeszcze dodać do niej. Nasze listy możemy ustawić w dwóch widokach. Horyzontalnym lub pionowym. Ten pierwszy ustawia nasze listy obok siebie, dzięki czemu możemy stworzyć np. tablice Kanban z podziałem na „do zrobienia, w trakcie i ukończone”. Pionowy widok będzie dobrym widokiem podczas gdy każda nasza lista jest kolejnym krokiem, a listy dzielimy na etapy (np. przygotowania do świąt, do kogo zadzwonić, lista zakupów itp).

Widok Google TasksBoard

Na co pozwala Google Tasksboard:

  • Każdy z elementów listy możemy przeciągać między danymi listami.
  • Edytować listę.
  • Ustawić kolor.
  • Udostępnić komuś.
  • Eksportować do Google Sheet.
  • Duplikować listę.
  • Usunąć listę.

Oczywiście takich list możemy mieć dowolną ilość.

Podsumowując. Google TasksBoard to taka delikatna kopia aplikacji do notatek Trello, choć moim zdaniem (subiektywna opinia osoby, która korzysta z ekosystemu Google), że jest to świetne narzędzie, ponieważ mogę maile przychodzące na Gmail’a zapisywać jako zadania. Jest większa integracja między tymi aplikacjami. Google wydało również wersję premium, o której opowiem w innym wpisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *