Floating: co warto wiedzieć?

floating

Floating, czyli pływanie w stanie nieważkości, to metoda relaksacji, która zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Floating może przynieść wiele korzyści, takich jak redukcja stresu, poprawa snu czy regeneracja mięśni.

Floating: co warto wiedzieć?

Jeżeli zastanawiasz się, jak zacząć swoją przygodę z floatingiem i co warto wiedzieć na samym początku, ten artykuł jest dla Ciebie. 

Znajdź odpowiednie miejsce

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia przygody z floatingiem jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Wiele miast ma specjalne centra floatingu, które oferują sesje w specjalnych kapsułach lub basenach. Przed wyborem konkretnego miejsca warto sprawdzić opinie na jego temat, dowiedzieć się o higienie oraz warunkach panujących na miejscu.

Przygotuj się do sesji

Przed pierwszą sesją floatingu powinieneś znać kilka kluczowych zasad. Po pierwsze, nie powinieneś spożywać dużego posiłku bezpośrednio przed pływaniem – lepiej zjeść coś lekkiego na około godzinę przed sesją. Unikaj też kofeiny i alkoholu, które mogą zaburzyć proces relaksacji. Ponadto, jeśli masz jakiekolwiek otwarte rany na ciele, powinieneś je zabezpieczyć, ponieważ sól Epsom może powodować pieczenie.

Co zabrać ze sobą?

Zazwyczaj centra floatingu zapewniają ręczniki, szampon, mydło i suszarki do włosów. Niemniej jednak, warto zabrać ze sobą strój kąpielowy (choć wiele osób korzysta z floatingu nago dla pełnej izolacji sensorycznej), jak również swoje kosmetyki, jeśli masz specjalne preferencje. Jeżeli nosisz soczewki kontaktowe, warto zabrać ze sobą pojemnik na nie, ponieważ przed sesją powinno się je zdjąć.

Podczas sesji

Gdy już znajdziesz się w kapsule, postaraj się zrelaksować i oddać doświadczeniu. Początkowo może Ci zająć trochę czasu, zanim nauczysz się pływać w stanie nieważkości, ale po chwili powinieneś zacząć odczuwać relaks i spokój. Pamiętaj, że nie ma „prawidłowego” sposobu na doświadczenie floatingu – każdy reaguje inaczej, i to jest w porządku.

Po sesji

Po sesji floatingu, warto poświęcić kilka minut na powolne wychodzenie ze stanu relaksacji. Większość centrów ma specjalne miejsca, gdzie można usiąść, wypić herbatę i cieszyć się chwilą po floatingu. Pamiętaj, że po sesji możesz czuć się nieco senny lub rozluźniony, więc zwróć na to uwagę, zwłaszcza jeśli planujesz prowadzić samochód.

Podsumowując, floating to niesamowite doświadczenie, które pozwala osiągnąć głęboki stan relaksacji. Jeżeli zdecydujesz się na tę metodę, pamiętaj o wybraniu odpowiedniego miejsca, odpowiednim przygotowaniu i cieszeniu się doświadczeniem. Float on!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *