Domowe biuro, jak urządzić?

Do urządzenia domowego biura warto wybrać najspokojniejsze pomieszczenie w mieszkaniu, które będzie z dala od zgiełku ulicy lub centrum miasta. Nie można zapomnieć, że miejsce pracy powinno być praktyczne, wygodne, a zarazem sprzyjające Twojej kreatywności. Miejsce to musi być dostosowane do charakteru pracy. Osoba zajmująca się księgowością będzie miała zupełnie inne wymagania niż grafik komputerowy.

Niezbędne elementy domowego biura

Poznaj potrzebne elementy do stworzenia odpowiednich warunków pracy w domu: 

  • Lampa biurkowa – powinna oświetlać miejsce pracy, a w szczególności klawiaturę, notatki lub inne dokumenty. Specjaliści zalecają ustawić światło w odległości 35-50 cm od blatu biurka.
  • Kolory zieleni oraz szarości – te odcienie sprzyjają koncentracji, kreatywności oraz nie wpływają negatywnie na wzrok. Z kolei żółty i niebieski działa pobudzająco i niweluje stres.
  • Obraz na biurkiem – dekoracja powieszona nad miejscem pracy pozwala odciążyć wzrok od komputera i przenieść swoją uwagę w inne miejsce. Ciekawym rozwiązaniem są także modne plakaty.
  • Wygodne krzesło – w biurze domowym nie obejdzie się bez odpowiedniego siedzenia. Spędzając kilka godzin przy pracy biurowej, warto postawić na miękki fotel obrotowy lub krzesło z oparciem.

Na samym końcu pamiętaj, że domowe biuro musi być dostosowane do indywidualnych preferencji. Mają one wpływ na wysokość biurka, rodzaj dekoracji, a także urządzenia elektryczne np. laptop, drukarka, czy kamerka do wideokonferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *