Dlaczego idę w tym roku na wybory po raz pierwszy?

Tak dobrze liczysz mam 26 lat i w tym roku po raz pierwszy pójdę na wybory, mimo że mam taką możliwość od 8 lat!

Zdaję sobie sprawę z tego, że czytając to możesz być na mnie zły/a! Co więcej możesz pomyśleć i pewnie tak myślisz, że jestem nieodpowiedzialną obywatelką, albo „taka obcykana we wszystkim a na wybory nie chodzi. Wstyd!” – to wszystko się zgadza! Biorę to na swoją klatę! 

Dlaczego nigdy wcześniej nie głosowałam?

Ponad 12 lat temu wyprowadziłam się z mojej rodzinnej wsi, przyjeżdżałam tylko okazjonalnie odwiedzić rodzinę, między czasie skoczyłam pełnoletność, później śmierć mojego ojca, musiałam zająć się sprawami spadkowymi. Bardzo mnie to pochłonęło, walczyłam z moją rodziną o mój rodzinny dom po ojcu. Walczyłam i nie wygrałam. Straciłam go. Byłam zła – z resztą nie pierwszy raz – na nasze państwo, na sąd który tak zdecydował. Odebrał mi wiele, przynajmniej tak wtedy myślałam. Miałam w sobie wiele żalu, do tego miejsca, kraju, ludzi. Nienawidzę załatwiać niczego w urzędach i kiedy sobie pomyślałam, że miałaby jeszcze załatwiać jakiś papierek odnośnie głosowania (mieszkam pod Warszawą i tutaj płacę podatki w PITu jestem świadomym podatnikiem) ale wciąż jestem dopisana do spisu wyborców w tamtym miejscu. Wiele razy ktoś mówił mi że powinnam to zrobić, rzadko słucham innych w takich sytuacjach. Ja po prostu miałam w sobie wiele żalu, niemocy i byłam zła. Miałam bardzo wielkie pragnienie opuszczenia tego kraju. Pomyślałam, ze skoro nie czuję polityki, nie wiem na kogo mam głosować, to nie powinnam. Zawsze uważałam, że mój głos nic nie zmieni. Mam też taką zasadę, że zamiast narzekać na innych, trzeba zrobić coś samemu, dlatego też sporo udzielam się lokalnie w mieście, w którym mieszkam i uważałam, że to załatwia też sprawę głosowania czyli decydowania o losach mojego kraju.

Dlaczego w tym roku po raz pierwszy zdecydowałam się na głosowanie?

Bo jestem dojrzalsza? Mądrzejsza? Bardziej świadoma? Być może tak.

Ale jest jeszcze jeden powód. Od kiedy więcej podróżuję, polubiłam nasz kraj, zauważam, że nie jest tak źle jak to mówią, piszą i uważają. Oczywiście nie jest tez dobrze, w sensie, że nie jest idealnie. Ale możemy wciąż narzekać. Bardzo tego nie lubię! Gadaniem nic nie zmienię, ale mój głos ma znaczenie. Wkurzyłam się i będę głosować! Trochę ze względu na tych co rządzą a trochę ze względu na tych co narzekają a najbardziej wkurzają mnie Ci co głosują na tych co robią im dobrze. Bo dają, dają i dają!

Mam dosyć rozdawania moich pieniędzy wszystkim wokół!

Mam dosyć inwestowania moich pieniędzy w coś co nie ma przyszłości!

Mam dosyć podwyżek, ludzi na nieodpowiednich stanowiskach i niekompetencji!

Zmiana lokalu wyborczego taka prosta! 

Okazuje się że państwo naprawdę nam ułatwia wybór miejsca głosowania. Tak się składa, że w tym czasie będę w Krakowie. Wysłałam więc wniosek poprzez ePUPAP online możesz to zrobić tutaj jeśli masz profil zaufany – ja mam-  lub jeśli posiadasz konto w którymś z banków poniżej. Cała procedura trwa 3 minuty.

Zacznij tutaj www.gov.pl/web/gov/dopisz-sie-do-spisu-wyborcow

Lista banków z możliwością założenia profilu zaufanego poprzez bankowość elektroniczną
Lista banków z możliwością założenia profilu zaufanego poprzez bankowość elektroniczną

W tym tygodniu zrobiłam sobie test na porównywarkę moich poglądów. Znalazłam w nim kilka naprawdę ciekawych pytań. O wielu nie miałam pojęcia, a to wszystko ważne sprawy dotyczące nas, naszego kraju, pracy, otoczenia. Głęboko wierzę, że zmiany zaczynają się od małych kroków a także w to że kiedyś na stanowiskach kluczowych dla naszego Państwa będą odpowiednie osoby.

Test możesz zrobić bezpłatnie tutaj, nie musisz podawać żadnych danych mamprawowiedziec.pl/parl2019-porownywarka

Dlaczego napisałam ten wpis?

Na pewno nie po to by słuchać bzdur i pouczeń w stylu „czemu dopiero teraz” a po to by zmotywować innych którym się nie chce, którzy wyjeżdżają itp. By uświadomić Ci, że nic się nie zmieni – dopóki Ty czegoś nie zmienisz. Obudźmy się. Bądźmy świadomi.

fot. www.instagram.com/gosiaherba/

Do zobaczenia na wyborach!

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *