Dekoracje ścienne-sprawdzony sklep

dekoracje ścienne

Jeszcze pare lat temu w największym trendzie była gładka ściana bez żadnych ozdób. Dziś dekoracje ścienne cieszą się dużą popularnością. Możliwości na ozdobienie ściany jest tak wiele, że nie powinnaś mieć problemu ze znalezieniem inspiracji dla siebie. Marzysz o ciepłym i przytulnym wnętrzu? Wolisz styl industrialny i surowy? Dekoracje ścienne pozwolą Ci uzyskać efekt, jakiego pragniesz. Zapraszam Cię do wpisu, w którym dowiesz się, jakie dekoracje na ścianę wybrać i gdzie warto dokonać zakupu. 

Sprawdzone pomysły na dekoracje ścienne

Cegła dekoracyjna

Cegły dekoracyjne to specyficzne płytki, które imitują wzór i fakturę prawdziwej cegły. W większości cegła kojarzy nam się z kolorem czerwonym. Istnieje natomiast duży wybór, jeśli chodzi o kolory. Czerwona cegła w salonie to częste rozwiązanie aranżacyjne. Wprowadza do pomieszczenia wrażenie surowości a zarazem ciepło. Biała cegła jest często wybierana jako płytki kuchenne na ścianę. Stanowi to oryginalny sposób wykończenia. 

Kamień dekoracyjny

Po kilku latach zapomnienia kamień wrócił do łask i stał się jednym z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych. Kamień dekoracyjny nadaje się zarówno do nowoczesnych jak i klasycznych wnętrz. Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór kolorów, dzięki którym wybierzesz coś w swoim guście. Warto dodać, że kamień dekoracyjny wyglądający jak cegła sprawdzi się również na ścianach zewnętrznych domu, bądź w łazienkach.

Beton architektoniczny

Kiedyś beton świadczył o niedokończonej inwestycji. Dzisiaj betonowa ściana wprowadza do wnętrza loftowy klimat. Aby uzyskać efekt betonowej ściany możemy użyć tynku lub dekoracyjnych płyt betonowych. Nakładanie tynku imitującego beton wiąże się jednak z pracą wymagającą dużo czasu i brudną robotą. Dlatego o wiele szybciej i wygodniej jest położyć płyty betonowe. Gwarantują jednolity kolor a przy okazji wyciszają ściany.

Dlaczego warto zdecydować się na dekoracje ścienne?

Niższy koszt

Pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że układanie prawdziwej cegły może wiązać się z pewnymi problemami. W nie każdym budynku strop jest gotowy na tak duży ciężar. Właśnie dlatego coraz więcej ludzi sięga się po dekoracyjne ścienne ze wzorem cegły. Duży ciężar prawdziwej cegły wiąże się z dodatkowymi kosztami montażu. Warto pokusić się o ułożenie płytek ceglanych, które dają równie atrakcyjne wykończenie, ale uzyskane o wiele niższym kosztem i pracą.

Łatwiejszy montaż

Podobnie jest w przypadku betonowej czy kamiennej ściany. Naturalne materiały wymagają profesjonalnego montażu i dodatkowych zabezpieczeń w postaci wzmocnień i specjalnego kleju. W dzisiejszym budownictwie bardzo często buduje się ściany z płyt gipsowo-kartonowych. W takim przypadku niezbędne jest zastosowanie dekoracyjnych płyt gipsowych, które mają dużo mniejszą masę.

Autentyczny wygląd

Dekoracje ścienne w postaci kamieni czy cegieł nie odbiegają wyglądem od naturalnych materiałów. Co więcej, gama kolorystyczna jest tak szeroka, że umożliwia idealne dopasowanie ścian do obecnych już elementów w Twoim mieszkaniu.

Gdzie warto kupić dekoracje ścienne?

Dekoracje ścienne można bez problemu kupić przez internet. W sklepie online STEINBLAU masz możliwość zakupu nowoczesnych, gipsowych dekoracji do wnętrz oraz betonowych płyt, które mogą stanowić ozdobę ścian zewnętrznych budynku. Produkty są nie tylko ponadczasowe ale cechują się również niską nasiąkliwością i łatwością czyszczenia. Co ciekawe, w ofercie sklepu znajdziesz również ozdobne płytki kamienne z fugą, dzięki czemu nie będziesz musiała tracić czasu na wybór odpowiedniej fugi oraz płacić za jej położenie.

Produkty w sklepie Steinbleu są wysokiej jakości i charakteryzują się jednocześnie niepowtarzalnym designem jak i dużą funkcjonalnością. Do każdego produktu załączona jest wizualizacja, dzięki której możesz znaleźć swoją inspirację na wnętrze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *