Czy warto iść na kurs sushi? Z jakiej okazji? Jak wygląda i co daje taki kurs?

Nie sądziłam że kiedykolwiek pójdę na kurs związany z gotowaniem chociaż Ci co mnie znają na pewno powiedzieli by że powinnam a co więcej nie pomyślałabym że sama taki zorganizuje i zabiorę na niego dziewczyny. Pomysł padł spontanicznie, spędźmy razem sobotę ale inaczej niż zawsze. Nauczmy się czegoś nowego i tak do głowy wpadł mi kurs sushi. Kursu sushi szukałam online, rezerwacji dokonałam na KatalogMarzeń.pl W Warszawie jest sporo miejsc gdzie można zjeść sushi ale fajnie jest posiadać taką umiejętność a jak się okazało na kursie oprócz praktycznych umiejętności dostaliśmy mnóstwo wiedzy na temat kultury Japonii, ciekawostek dotyczących zwyczajów a także bardzo przydatną wiedzę na temat składników które potrzebne są do sporządzenia sushi, m.in o rybach, jak sprawdzać ich świeżość, jak je kroić, obrabiać itp.

Jestem zachwycona kursem i nie sądziłam że tak szybko nauczę się robić sushi sama! Prawdę mówiąc w planach miałam spędzenie wspólnie czasu i ewentualnie spróbowanie zrobić coś, w celu praktycznej nauki zabrałam dziewczyny aby one nauczyły się i zapraszały mnie kiedy zrobią haha. Okazuje się to co wygląda na trudne wcale takie nie jest. Najważniejsze to umiejętnie ugotować ryż, zawijanie jest mega proste, krojenie ryby może sprawić trudność kiedy nie mamy ostrego noża, ale w sumie całokształt oceniam na naprawdę niezbyt trudne, nawet dla takiej anty kucharki jak ja! A może to zasługa dobrego nauczyciela? Polecam i serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję Sushi Akademia. 

Myślę że to świetny pomysł na prezent np. z okazji Dnia Kobiet, Mamy czy na Dzień Zakochanych czy rocznicę związku! Gwarantuję zadowolenie, dobrą zabawę i satysfakcję!

Na kurs wybrałam się z Kasią z Marionetka Mody oraz Magdą z Apetyt na Zielone

Poniżej kilka zdjęć i film z całości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *