Czy na Zanzibarze jest bezpieczenie?

To ciekawe, że w ludziach jest tyle obaw. Boimy się, że zawsze podczas dalszych wyjazdów pada takie pytanie. Nagrałam materiał o tym czy bezpieczenie jest na Zanzibarze?

Nigdy nie bałam się będąc w podróży. Powiem więcej nie planowałam się bać. Uważam, że wiele zależy od naszego nastawienia, ale i przygotowania. Tak dobrze czytasz, bezpieczeństwo w podróży, zależy od naszego przygotowania. W filmie poniżej opowiadam, jak to wygląda na wyspie Zanzibar:

Odnosząc się do bezpieczeństwa w tym konkretnym miejscu, warto mieć na uwadze, że często sami stwarzamy sobie niebezpieczne sytuacje. Warto wiedzieć jaka kultura panuje w kraju, do którego jedziemy. Co można, czego nie wypada. Wybierając się w podróż, sprawdzam miejsce w którym będę, oglądając mapę google, patrzę co jest w bliskim otoczeniu, jak daleko jest szpital, czy apteka. Nie kreuję przy tym sytuacji zagrożenia, ale zabezpieczam swoją głowę i uspokajam, aby w faktycznej sytuacji działała! Oboje z mężem jesteśmy po kursie pierwszej pomocy, by móc sobie pomóc. Swoje wartościowe rzeczy trzymam blisko siebie, nie emanuję nimi na lewo i prawo, używam kiedy mam na to ochotę. W podróży nie wyłączam myślenia.

Podobał Ci się wpis?

Kliknij i oceń

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Bądź pierwszą osobą, która oceni wpis

As you found this post useful...

Będzie mi niezmiernie miło jeśli udostępnisz wpis:

Przykro mi, że post Ci się nie spodobał

Podziel się opinią dlaczego post był słaby i jak mogę go polepszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *