Czego nauczył mnie rok 2017 ?

Uwielbiam czytać wpisy innych osób, które śledzę z takim podsumowaniem ponieważ motywuje mnie to do realizowania moich własnych celów i przede wszystkim planowania nowych, dlatego chętnie piszę też swój post tym razem z oceną tego co się udało a co nie i jakie są plany na kolejny rok?!

Jak wyglądał mój 2017 r ???

Zacznę od tego czego mnie nauczył. Co prawda zabrzmi to podobnie jak rok temu tutaj ale naprawdę sądziłam, że już nic w życiu mnie nie zaskoczy i w jednym roku nie wydarzy się tak wiele przeciwieństw ale jednak 2017 zaskoczył mnie i zrewolucjonizował całe moje życie raz jeszcze… tym razem zawodowe! To był niesamowity rok,  pełen pracy, nowych wyzwań i działań, wiele się wydarzyło ale dzięki niemu jeszcze ciekawiej patrzę w przyszłość. Kończę go z entuzjazmem, chociaż nie wszystko co było zaplanowanego w moim wpisie z 2016 r udało się zrealizować, ale i tak jestem z siebie dumna <3 

To co zaczynamy? 

Na początek co z zaplanowanych nie udało się…

postanowienie: „Będę uprawiała jogę min raz w tygodniu”

uprawiałam ją przez większość roku, nawet poszłam na specjalne lekcja, ale wtedy wszystko się rozwiało…i jesienią odpuściłam…to samo z basenem, nie będę tego zrzucała na przesilenie jesienno-zimowe i inne bzdury ponieważ to najzwyczajniej moje lenistwo. Dlatego rok 2018 zaczynam z hasłem #opanujLenia! 

2018 –> kilka ćwiczeń co rano zaraz po wstaniu + raz w tyg basen i bieganie – na początek wystarczy! W dodatku mam już kompanki do wspólnego działania więc damy radę! 

postanowienie: „Postaram się zacząć zdrowiej się odżywiać i zastępować niezdrowe przekąski – zdrowymi. O tak!”

Ach i właśnie to 'postaram się” nie wyszło do końca tak jak chciałam, ale w ok. 50% ograniczyłam frytki i słodycze a dodatkowo zamieniłam swoje nawyki kosmetyczno/pielęgnacyjne na te zdrowsze, bardziej bezpieczne głownie na sprawą projektu #zielonenawyki o którym być może niebawem tu wspomnę! Dodatkowo dzięki moim świadomym członkom rodziny (mama i brat) w domu coraz częściej zastępujemy codzienne składniki na zdrowsze zamienniki, np. mniej słodzimy czy pijemy więcej wody

–> cel na 2018 to podtrzymać te nawyki a także promować je np. na blogu + zacząć więcej gotować samej lub …… znaleźć „męża” kucharza (zdecydowanie wersja nr 2 lepsza! hahaha) 

postanowienie: „Osiągnę kolejny poziom znajomości angielskiego”

postanowienie: „Zacznę naukę nowego języka”

wielki minus – brak podniesienia poziomu języka oraz nauki nowego…. ;(

2018 cel –> na początek to 15 min codziennie rano z językiem na youtube z tą Panią hihi, będę ćwiczyła słówka chwilę po wstaniu, jeszcze w łóżku na tel! (wersja w łóżku podoba mi się najbardziej i myślę że fakt nauki ale w łóżku i 15 min dłuższe leniuchowanie rano może mnie zmotywować!!! 

postanowienie: „Wyjadę w którąś z wymarzonych podróży krótko 3-5 dni (Praga, Holandia, Londyn, Paryż) i długoterminowych 10-15 dni (USA, Włochy, Malediwy, Grecja, Indie)”

cele wyjazdowe – krótkoterminowe YESsss była PRAGA ale nic poza tym oprócz zwiedzania polski, głównie ze względu na brak czasu, oraz plany zawodowe, zobowiązania itp przełożyłam wyjazd na przyszły rok i w tym czasie postawiłam na rozwój co oczywiście zwraca się i cieszy mnie to!  Za to odwiedziłam w tym roku po raz pierwszy Poznań, Toruń a także spełniłam marzenie którego nie planowałam w tym roku – spałam w domku na drzewie po raz kolejny pojechałam do Krakowa, odwiedziłam Gdańsk a także spędziłam cudowny weekend w EnergyLandii i pokonałam swoje lęki!  Więcej o tym w końcówce wpisu.

2018  –> cele wyjazdowe jeszcze w trakcie planowania! Ale na pewno będzie się działo! <3 

postanowienie: „Usamodzielnie się i wyprowadzę z domu”

hahahahhaha wyprowadzka hahhahah nie potrafie tego usprawiedliwić chociaż prawda jest taka że plany uległy zmianie, około 30% czasu nie spędzam w domu ze względu na moje wyjazdy oraz częste nocowanie u wspólniczki i to jest również powód jaki wpłynął na brak wyprowadzki ponieważ nie kalkuluje mi się to finansowo i czasowo. Wiele projektów robię w mojej okolicy, pracuję w domu więc Warszawa odpada, nastąpiła więc zmiana planów. W 2018 r. tym bardziej, ponieważ planuję więcej podróży zagranicznych wiec jeśli się wyprowadzę to już na swoje M i niekoniecznie w PL!

Sprawy dodatkowe, które zawaliłam i przyznaję się do tego z wielkim smutkiem…

Blog i social media

….poprawiłam jego wygląd i regularność wpisów w 2016 a w 2017 trochę to spadło…głównie przez moje nowe projekty ale również przez małe wypalenie, ale w drugiej połowie 2017 ogarnęłam się i uruchomiłam nawet kanał! TAK! Tutaj możesz zobaczyć moje filmy, w 2018 rozkręcę się jeszcze bardziej nie tylko z pisaniem ale również z nagrywaniem!

Rozwój, szkolenia, czytanie

Tak jak wspomniałam wyżej – język leży i kwiczy…Inne? Hmm Co prawda mocno rozwinęłam się pod względem zawodowym, głównie przez szkolenia on-line lub na żywo, ale potrzebuję więcej czytać. Wiem to! W 2018 spisałam już tytuły które chcę przeczytać i nadrabiam zaległości. W 2017 sporo dała mi lektura „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” to ważna książka o relacjach, dla mnie głównie zawodowych. Postanawiam wyjechać na okres 1-2 mies do innego kraju aby znowu obyć się z językiem.

Nauczę się czegoś nowego:

w planach była deskorolka why not!? haha nie odważyłam się ale za to moje ekstremalne wycieczki z Kasią a także to jak wiele nauczyłam się po względem relacji z ludźmi zdecydowanie uzupełnią ten punkt!

Co ciekawego działo się u mnie w 2017 r ?

Każdy kto mnie zna chociaż troszkę wie, że nie jestem pesymistką i zawsze znajduję pozytywy danej sytuacji. Ten rok był naprawdę dobry! Chciałam pokazać, że życie jest życiem i nie wszystko się udaje, ale warto oceniać wszystko z każdej strony i wyciągnąć wnioski. Prawda jest taka, że to był najbardziej rozwojowy, towarzyski, imprezowy, pouczający, pozytywny i niesamowicie pracowity rok dla mnie. Nie zwalniam tempa, w planach jeszcze więcej i cieszę się że ten rok wiele mnie nauczył i jak zawsze wyciągam wnioski.

W 2017 roku poznałam ludzi którzy są dla mnie największą wartością i szczęściem, takich na których czasem czeka się całe życie, nie mówię tutaj o rodzinie bo to jest oczywiste, ale o takich osobach, które wypełniają Twoje życie najważniejszymi wartościami i są dla Ciebie mega ważni w całym życiu i tworzeniu Twojej historii! Wiem to, tak czuję. Chociaż oni jeszcze nie wszyscy o tym wiedzą i nie znają powodu dla którego się poznaliśmy, ale ja już to wiem <3

Co ciekawego wydarzyło się i o czym mogliście poczytać na blogu?

Uczestniczyłam 

Odwiedziłam

Odważyłam się

  • napisać wpis o 10 faktach o mnie 
  • nagrywać filmy! Wspomniałam o tym już wyżej przy okazji kanału na youtube, ale to nie wszystko. W 2017 rozpoczęłam także projekt Zarabiania On-line w którym nagrywam filmy na yt oraz do grup zamkniętych. Pomagam innym spełniać marzenia a także umożliwiam pracę z każdego miejsca na świecie! Dotychczas pisałam o tym tutaj i tu. Więcej szczegółów niebawem! A jeśli nie możesz się doczekać, napisz do mnie na priv.

Dodatkowo

To był wspaniały rok dziękuję za to ze tu jesteś, zaglądasz, czytasz i obserwujesz  <3 Przyciągam pozytywnych ludzi,cieszących się życiem wiec z pewnością taki lub taka jesteś Ty!

Pamiętaj, że to co widzisz we mnie jest również w Tobie <3 Naucz się to dostrzegać! 

Blog powstał głównie w celu dzielenia się pozytywnymi emocjami, zdarzeniami i motywacją do działania w realizowaniu swoich marzeń i celów! Życzę Ci w tym roku przede wszystkim abyś w dał/a z siebie 100% do lepszego JA i uwierzył/a w to że MOŻESZ WSZYSTKO

4 komentarze

  1. Dla mnie rok 2017 był jednym z najlepszych i najpiękniejszych, ale również jednym z najgorszych w moim życiu. Dużo się nauczyłam, dużo osiągnęłam, ale i dużo straciłam. Mimo wszystko podnoszę głowę i idę do przodu, bo wiem, że warto! 🙂
    Życzę Ci, żebyś w 2018 osiągnęła wszystkie założone cele 🙂
    http://www.ptysia.blogspot.com

    1. Pewnie! Pada, podnieś koronę i wstawaj!

  2. Piękne podsumowanie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *