Co zwiedzić w Turcji? Kemer, Side i Alanya

Co zwiedzić w Turcji? Czy warto odwiedzić Kemer, Side lub Alanye? Zapraszam do kolejnego wpisu z serii Tureckie Wakacje!2020 to był szalony rok. Szczególnie jeśli chodzi o Turcję. Odwiedziliśmy ją dwukrotnie! Raz w październiku i później w Grudniu. Mimo tego, udało nam się zwiedzić zupełnie różne atrakcje w Turcji.

Podczas pobytu wynajęliśmy samochód. Uważam, że to najlepszy środek lokomocji w Turcji, który pozwoli Tobie dostać się w miejsca nieznane, słabo dostępne lub przejechać w szybkim czasie duże odległości (a w Turcji ich nie brakuje). Wynajęcie samochodu nie jest zbytnio drogie. Można go wynająć spod lotniska lub w prawie każdej turystycznej miejscowości. Paliwo jest także tanie, a drogi dobre i bezpieczne. Trzeba jednak uważać na prędkość bo bardzo łatwo dostać mandat z fotoradaru.


 

Opuszczony hotel w Kemer

Zacznijmy od najważniejszej atrakcji, czyli opuszczony hotel w Kemer. Do Kemer jechaliśmy z Alanyi około godzinę. Droga jest bardzo łatwa. Cały czas 3 pasy. Kemer to miejscowość turystyczna. Bardzo spokojna i przyjemna. Znajdziemy tam opuszczony hotel, do którego można spokojnie wchodzić. Obiekt wygląda jakby nagle ktoś zostawił wszystko i się wyniósł. Znajdziemy tam pozostałości po aquaparku, przepiękną rezydencje z widokiem na morza czy amfiteatr. Sam hotel kosztował grube miliony, natomiast został zamknięty w 2015 roku. Jest to atrakcja, którą koniecznie trzeba zwiedzić, ponieważ robi piorunujące wrażenie kiedy chodzi się po ośrodku jeszcze parę lat normalnie funkcjonującym. Przygotowaliśmy wideo z wycieczki do Kemer.

Sprawdź relacje z opuszczonego hotelu w Kemer.

Warowna twierdza krzyżowców – Zamek Anamur w Turcji

Wybierzmy się teraz w drugą stronę do prowincji Mersin, a dokładniej do miejscowości Anamur. Do miejscowości prowadzi magiczna droga dosłownie nad samym morzem. Dla niedoświadczonych kierowców może być trochę trudna, ponieważ ma liczne zakręty i mijanki ze sporymi tirami. Na miejscu znajduje się Zamek Anamur (lub Mamure, Mamure kalesi). Jest to średniowieczna twierdza krzyżowców położona tuż nad morzem. Fale dosłownie uderzają w mury warowni. Zamek Mamure zachowany jest w doskonałym stanie, a z wież strażniczych rozciąga się przepiękny widok na morze.

Zobacz wideo z drona z Zamku Anamur

Zamek w Alanii – przepiękny widok z gór

Zamek w Alanii (z tur. Alanya Kalesi) to twierdza położony jest na wysokości 250 m.n.p.m. Dostać się można piechotą lub dojechać samochodem (liczne parkingi po drodze). Zamek jest otwarty dla turystów. Znajdziemy tam pozostałości meczetu, kaplice, stocznie i Czerwoną Wieże. Z murów rozciąga się cudowna panorama na miasto Alanya i morze. Po drodze warto wstąpić do jednej z knajpek, bo znajdziemy tam świetne naleśniki, a także kupimy przepiękne tykwy w dobrych cenach.

Obejrzyj wideo:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *