Co zabrać ze sobą na wakacje?

Słońce, ciepły piasek pod stopami, błękitna woda, szum fal. Zamykasz oczy i już czujesz ciepły wiatr na swojej twarzy. Przed nami okres urlopowy, czas wyjazdów, odpoczynku i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Skończyło się marznięcie, zakładanie na siebie ciężkich kurtek i swetrów.

W naszej garderobie królują lekkie materiały, letnie torebki, szorty, czy zwiewne sukienki. Zdecydowanie częściej pozwalamy sobie na żywe kolory i odważne wzory. Przeglądając naszą szafę mamy już w głowie piękne stylizacje, jakie założymy w letnie dni i myślimy o wakacjach. I tu pojawia się problem, jak my to wszystko upchniemy w bagaż? 

Jak zmieścić się w jedną walizkę na wakacje?

Może to wcale nie wydawać się takie proste. Co, jeśli czegoś zabraknie? Może po powrocie okaże się, że bez sensu dźwigaliśmy tyle rzeczy, bo połowa się nie przydała? Grunt to się dobrze przygotować. Przed wyjazdem sprawdźmy pogodę i zróbmy listę. Pozwoli nam to zaoszczędzić mnóstwo miejsca, a także rozczarowań.

Pakując się w podróż musimy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, jak będziemy spędzać tam czas. Jeśli zamierzamy leżeć na plaży i korzystać jedynie z basenu przy hotelu, zdecydowanie wystarczą nam klapki. Gdy planujemy dużo zwiedzać, musimy dostosować nasze obuwie do panujących warunków. Któż chciałby wdrapywać się na górę, punkt widokowy, czy wulkan w klapkach? Pomijając fakt, że jest to niebezpieczne.

koszulki damskie od Answear

W kobiecej walizce zdecydowanie najwięcej miejsca poświęcamy ubraniom. By zaoszczędzić miejsce w torbie, pakujmy się zestawami. Dobierajmy rzeczy tak, by pasowały do siebie. Lekki sweterek na wieczory może pasować zarówno do sukienki jak i spodenek. Mamy to szczęście, że rzeczy dla kobiet są zazwyczaj mniejsze niż dla mężczyzn. Koszulki damskie zajmują niewiele miejsca, pasują do szortów i spódnic, a także mogą stanowić ochronę dla naszych ramion podczas wakacji pod palmami. Jeśli chcemy uniknąć pomiętych ubrań, zamiast je składać, rolujmy je. Możemy także wyposażyć się w małe żelazko turystyczne. Możemy też przed wyjazdem zapytać o jego dostępność w hotelu. Zdecydowana większość hoteli je posiada.

 

Kolejną rzeczą o jakiej nie możemy zapomnieć jest zdecydowanie krem z filtrem. Pamiętajmy, by chronić naszą skórę i nie przebywać na słońcu bez żadnej ochrony. Unikajmy także wystawiania się na działanie promieni słonecznych w godzinach pomiędzy 12 a 16, by uniknąć poparzenia. Pijmy też dużo wody. Zabierzmy ze sobą także okulary przeciwsłoneczne to kolejny element, który powinien zagościć w naszym bagażu. Wybierajmy takie, które posiadają filtr UV 400 i pochłaniają docierające do oczu promieniowanie. Pamiętajmy także o ochronie przed słońcem głowy. Mamy do wyboru wiele ciekawych nakryć, począwszy od gustownych kapeluszy, poprzez chustki czy czapki z daszkiem. Możemy dzięki nim stworzyć piękne stylizacje. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Drobne rzeczy typu pomadka ochronna, czy dokumenty oraz ładowarkę do telefonu, spokojnie zmieścimy w torebce. Wystarczy spakować już tylko ręcznik, strój kąpielowy i możemy cieszyć się urlopem. A Ty zaplanowałeś już swoje wakacje?

 

*artykuł sponsorowany

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *