Co to jest Chrome OS i dlaczego warto kupić Chromebook’a

Co to jest Chrome OS i dlaczego warto kupić Chromebook'a

Rok 2019 i 2020 zmusił wielu nas do przejścia na pracę zdalną. Komputer, który używaliśmy dotychczasowo tylko do przeglądania porannych wiadomości czy kupienia czegoś w internecie stał się naszym narzędziem pracy.

Zaczęliśmy spędzać przy nim całe dnie i zauważyliśmy, że jednak komfort pracy jest niezwykle ważny. Dla wielu z pomocą ulepszenia miejsca pracy przyszedł YouTube. Wystarczyło raz wpisać desk setup i od razu wyskoczyły milony filmów z pięknymi ustawieniami lecz niestety bardzo, ale to bardzo drogim sprzętem. Czy jednak wygodna i komfortowa praca musi być rzeczywiście taka droga? 

Co to jest Chrome OS

Niedoceniany w Polsce Chromebook czyli laptop z systemem Chrome OS od Google. Chrome OS to niezwykle prosty system, który mówiąc w skrócie jest po prostu przeglądarką Chrome. Jest bardzo szybki, bezpieczny i sprzęt długo działa na baterii. Na laptopie możemy instalować aplikacje z Google Play, a także wszelkie rozszerzenia z przeglądarki Chrome.

Dlaczego warto kupić Chromebook?

Jako wieloletni użytkownik Windows’a, zresztą posiadam stacjonarny komputer z systemem windows. Zauważyłam największą zaletę Chrome OS. Jest prosty. A w tej prostocie znajdziemy elegancję i wszechstronność. Na wstępie powiem, że chromebook nie zastąpi kombajnu do pracy czy nie sprawdzi się u każdego. Jednak wielu z nas pracuję na przeglądarce i to ona jest naszym głównym narzędziem pracy. Chrome OS jest również Tani w stosunku do nowych sprzętów z systemem Windows. Najtańszy nowy model możemy dostać już od 800 zł.

Co potrafi Chrome OS.

Potrafi bardzo wiele. Przedewszystkim sprawdzi się dla osób nie zaznajomionych z technologią. Wystarczy go włączyć – zalogować się na konto Google i koniec. System jest gotowy do pracy. Automatycznie się aktualizuje i nie ma możliwości zawirusowania sprzętu jak to bywa w przypadku Windowsa. Nie trzeba na niego pobierać dodatkowych sterowników czy oprogramowania. Wszystko jest już na pokładzie. Dodatkowo możesz pobrać każdą aplikację ze sklepu Play. Na Chrome OS znajdziesz pakiet office, mapy, YouTube, dysk i wiele innych aplikacji od Google. Wszystko przechowywane jest w chmurze więc Twoje pliki są cały czas bezpieczne.

Produktywność – zaleta chrome os.
Wspominałam już że chromeos jest prosty, przez co nie musisz się głowić nad instalacjami programów, robieniem kopii, aktualizacją, problemem z wirusami czy wolnym działaniem komputera. Chrome os robi robotę. Jest zawsze szybki, nie zacina się i działa bardzo wydajnie. My możemy się skupić na swojej robocie. Interfejs systemu jest intuicyjny i niezwykle prosty. Do chromebooka, podłączysz dodatkowy ekran, dysk czy mysz z klawiatura. Jego waga pozwoli Ci go zabrać w każde miejsce. Owszem wymaga dostępu do internetu ale większość jego aplikacji działa offline.

Mój Chromebook Lenovo

Pracuję jako twórca stron interentowcyh i realizator filmów reklamowych. Na codzień korzystam z chromebook’a ponieważ głównym moim narzędziem jest przeglądarka. Odpowiadam na maile, planuję pracę moich pracowników i wprowadzam ew. poprawki w stornach klientów. Całość trzymam na dysku Google więc wszystko mam pod ręką. Gdy przychodzi potrzeba pracy z grafiką, animacją czy filmem – włączam mój komputer stacjonarny. Jak widzicie jest to kombajn do pracy zasilany grafiką GeForce rtx 3080 12 GB, niestety pobiera on dużo energii, a także jest znacznie głośniejszy niż Chromebook (którego w ogóle nie słychać.)

Podsumowując. Jeśli chcesz zakupić dobry i szybki sprzęt do pracy na przeglądarce, prostej obróbce grafiki, filmów. Postaw na chrome os. Dobrego chromebooka zakupisz już od 1000 zł. gdzie w takiej cenie nie znajdziesz wydajnego laptopa ios lub windows. Możesz dokupić również dodatkowy dzięki czemu Twoja praca będzie wydajniejsza i szybsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *