Chcesz być niezapominajką? Poczuj jak jest być niezapominajką!

Czy wiesz, że co roku w naszym kraju diagnozuje się raka szyjki macicy u ponad 3 500 kobiet, z czego aż 2 500 umiera! Trudno go wykryć, trudno mu przeciwdziałać, jednak nie ma nic gorszego, niż bezczynność.

Nawołuję kobiety w każdym wieku, aby robiły badania, oprócz cytologii warto pamiętać też o dopochwowym USG, dzięki któremu można wykryć zmiany na jajnikach.
Dołącz do tych co pamiętają bo o siebie dbają!
Jak często jesteś zapominajką? Pamiętasz o tylu sprawach na co dzień: dom, praca, szkoła, spotkania….a czy myślisz o sobie? O swoim zdrowiu… życiu….Zastanów się jak często dbasz o swoje zdrowie, jak często badasz się? Czy odkładasz to na dalszy plan? Odpowiedz sobie na pytanie czy oby na pewno jesteś teraz zdrowa?
Jak często robisz badania np. cytologii? Kiedy robiłaś ostatnio? 
Przyznaj się! Jesteś niezapominajką czy nie???? Chcesz nią być? DZIAŁAJ! Badaj się regularnie!
„Nie wiadomo dokładnie, kto zachoruje na raka jajnika, a kto nie. Jeśli jednak kobieta bada się regularnie, możliwe będzie rozpoznanie raka we wczesnym stopniu zaawansowania choroby. „
Dołącz do Niezapominajek pamiętaj o regularnych badaniach ginekologicznych!
Ja już jestem a Ty? Przyłącz się i podaj dalej!

Wpis powstał w ramach kampanii Ogólnopolskiej Organizacji na rzecz walki z rakiem szyjki macicy i rakiem jajnika. To dla mnie nic nowego bo mama od zawsze dbała o to żebym pamiętała o swoich „kobiecych sprawach” dużo rozmawiamy na takie tematy. Dlatego jestem świadoma, ale czasem to nie wystarczy. Pęd życia powoduje, że pewne rzeczy odkładamy na później a później może być już zbyt późno. 


Zostałam jedną z Ambasadorek akcji, moim zadaniem jest niesienie informacji dalej, dlatego postanowiłam włączyć w tę kampanię także Was. Chcesz zostać Niezapominajką? Dołącz tutaj!
przeczytaj również: Co zrobić z ubraniami, które nie są już potrzebne? / wesprzyj akcję oddając swoje ubrania!
_________________________________________________________________________________________________________

6 komentarzy

  1. Kampania jest wprost genialna, warto zapobiegać 🙂
    Pozdrawiam serdecznie, mój blog/KLIK :))

  2. Popieram takie akcje! Duży kciuk w górę ode mnie! 🙂

  3. Praktycznie nie mam już rodziny z powodu chorób, głównie rąk i paradoksalnie powinnam tym bardziej badanie regularnie lecz uwierz, że po tym co widziałam jedyne co mam w głowie to strach. Pojawiła się u mnie jakaś funkcja wsparcia i odpycham od siebie te myśli. Ale powiem, że im więcej takich postów tym moja noga coraz bliżej poradni.

    1. bardzo mi przykro;( trzymam kciuki by udało się zwyciężyć ze strachem;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *