Co robić w Radzyminie i okolicach? Aż 12 ciekawych miejsc i atrakcji?!

Co prawda lato już za nami i trochę późno wpadłam na pomysł takiego wpisu, ale zimowe spacery też mają swój oryginalny klimat, więc wpis może się przydać jeszcze w tym roku. Mieszkam tu i pracuję, bardzo lubię zwiedzać okolicę i dobrze ją znam, dlatego chętnie podzielę się pomysłami na spędzenie czasu w odległości max 50 km od Radzymina. Atrakcje i rozrywki sprawdzą się zarówno dla par, rodzin jak i dla singielek.

Do 30 km w gminie Radzymin

Alpaki Cudaki w Radzyminie

Hodowla alpak, która oferuje spotkania ze zwierzętami. Masz możliwość sprawdzenia, jak mieszkają alpaki i jak wygląda ich wełna tuż po strzyżeniu. Spotkanie zawiera opowieści o ciekawostkach , robienie zdjęć oraz karmienie zwierzaków smakołykami. Co ciekawe, możesz zakupić tu czapki, szaliki oraz rękawiczki z wełny alpaki. Idealne miejsce na spędzenie weekendu dla rodzin z dziećmi. Nie masz dzieci? Nie martw się! Jeśli lubisz zwierzęta, to również wyniesiesz z tego spotkania mnóstwo przyjemności. 

Pony Club Radzymin

Certyfikowany Ośrodek Jeździecki, w którym nauczysz się jeździć na koniu od zera lub udoskonalisz swoją jazdę. Klub oferuje karnety dla osób początkujących oraz zaawansowanych. Możesz także wykupić lekcję jazdy w terenie. Wspaniałe miejsce dla fanek jazdy konnej. Jeśli jeszcze nie jeździłaś konno, może to właśnie czas, żeby spróbować?!

Scena Cegielnia w Radzyminie

Miejsce, w którym organizowane są koncerty, przedstawienia i eventy. Sprawdzaj regularnie kalendarz wydarzeń na ich stronie lub Facebooku. Możesz znaleźć odpowiednią imprezę dla siebie. W ofercie są eventy andrzejkowe, sylwester a także koncerty znanych artystów.

Gdzie szukać informacji na temat tego co dzieje się w Gminie Radzymin?

  1. Strona CoGdzieKiedy nad którą czuwa Biblioteka w Radzyminie cogdziekiedy.radzymin.pl
  2. Strona Facebook Biblioteki w Radzyminie
  3. Strona Gminy Radzymin na Facebooku
  4. Portal  wRadzyminie 

Do 30 km poza gminą Radzymin

Kręgielnia Ząbki

Dobre miejsce na oderwanie się od rzeczywistości i włączenie ducha rywalizacji. Kręgielnia działa od 2014 roku. 2 tory posiadają bandy ochronne, więc nadają się również dla dzieci. Możesz wybrać się tu całą rodziną i spędzić miło wieczór.

Skansen w Kuligowie

Jeśli chcesz przenieść się na chwilę do przeszłości, to będzie wybór dla Ciebie. W skansenie można zobaczyć dawną wieś. Do zwiedzania przeznaczony jest stary dom i stodoła z wyposażeniem. Możesz podziwiać również stare przyrządy, maszyny, wozy a na koniec wycieczki zjeść wiejski obiad. Warto sprawdzać aktualności na ich stronie, ponieważ co jakiś czas organizowane są warsztaty kulinarne, ceramiczne i malarskie.

Dynioland w Wieliszewie

Dynioland można odwiedzić głównie jesienią każdego roku. Jest to farma dyń, na której organizowane są atrakcje. Ludzie coraz częściej celebrują nadejście złotej pory roku. Pumpkin spice latte, krem z dyni, ciasto dyniowe, mówi Ci to coś? W Dyniolandzie nie tylko będziesz miała okazję zobaczyć farmę dyń, ale również zobaczyć jak się je hoduje i odwiedzić mini zoo. Dla grup przygotowywane są specjalne atrakcje takie jak przeciąganie liny, biegi z przeszkodami, strzelanie z łuku, warsztaty z tworzenia mydeł i świeczek.

Pływalnia OSiR w Wołominie

Znajdziesz tu basen sportowy i rekreacyjny do nauki pływania. Dla dzieci brodzik i zjeżdżalnia. Dla dorosłych jacuzzi i stanowiska do masażu podwodnego. Po pływaniu możesz udać się na relaks do sauny suchej lub parowej.

Leśniczoffka Zagościniec

Klimatyczna leśniczówka, w której organizowane są warsztaty i zajęcia edukacyjne. Spotkasz tu również wiejskie zwierzęta takiej jak kury, kozy i kaczki.

Forty Beniaminów

Miejsce historyczne, w którym w dzisiejszych czasach można zobaczyć pozostałości fortu, klimatyczne budynki, tunele, przejścia podziemne. Miejsce odpowiednie dla miłośników offroad, paintball ale także dla spacerowiczów.

Zielony Labirynt w Nieporęcie

Miejsce otwarte tylko w sezonie letnim. Labirynt w polu kukurydzy. Jeśli lubisz zabawy na świeżym powietrzu, spodoba Ci się! Można poćwiczyć orientację w terenie i czytanie mapy. Coś dla dzieci i dorosłych, którzy potrafią zgubić się w centrum handlowym!

Do 50 km poza gminą Radzymin

Twierdza Modlin

Jedna z największych twierdz w kraju. Na stronie możesz zobaczyć, w jakich terminach organizowane jest grupowe zwiedzanie z przewodnikiem. Twierdzę możesz zwiedzać także samodzielnie. Więcej o Twierdzy Modlin przeczytasz w moim poprzednim wpisie.

O mojej wycieczce do Twierdzy Modlin przeczytasz tutaj!

Park Dolina Wkry

Na miejscu ścieżka przyrodnicza, która dostarcza dużo wiedzy na temat okolicznej fauny i flory. Niecodzienną atrakcją jest spacer w koronie drzew podczas, którego z góry możesz podziwiać bogactwo przyrodnicze Pomiechówka. Dla osób, które potrzebują więcej aktywności- tyrolka, park linowy i ścianka wspinaczkowa.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *