7 rzeczy, które musisz wiedzieć przed wyjazdem na Maltę

Spędziłam na Malcie jakiś czas, wiele czytałam postanowiłam więc podzielić się moimi obserwacjami. Oto 7 ciekawostek, które warto wiedzieć przed wyjazdem!

  1. Dogadasz się tutaj głównie w języku angielskim, nawet na poziomie A2. Oprócz tego wiele osób mówi po włosku czy hiszpańsku.
  2. To kraj niezwykle przyjazny turystom na każdym kroku uzyskasz odpowiedź na pytanie o drogę i nikt Cię nie spławi.
  3. Obowiązuje tu ruch lewostronny, uważaj podczas przechodzenia przez ulicę, najpierw spójrz w lewo!
  4. Przeważa tutaj kuchnia włoska więc pasta i pizza serwowane są w większości restauracji , specjałem wyspy jest danie z królika.
  5. Komunikacja miejska wymaga dużej cierpliwości! Pamiętaj o dokładnych sprawdzaniu rozkładów, numerów linii i nazw przystanków. UWAGA każdy przystanek jest tu na żądanie więc pamiętaj o machnięciu ręką na nadjeżdżający autobus! Jeśli autobus nie zatrzymał się to może oznaczać, że 1 kierowca nie zauważył lub mu się nie chciało, 2. Był przepełniony – są limity!, 3 źle sprawdziłaś przystanek i to nie był jego stop. Gwarantuję Ci, że po powrocie do PL na pewno nie będziesz już narzekać na ztm!
  6. Nie wszystkie plaże są tu piaszczyste, przed wyjazdem sprawdź jak daleko od Twojego zakwaterowania są te specjalnie usypane pod turystów. Uwaga nie można się tu opalać topless!
  7. Dla nas Polaków wszystko jest tu droższe, jedzenia nie zabierzesz na tydzień, ale pamiętaj o kosmetykach i lekach, bo te są duuuużo droższe.

Przy okazji przypominam wpis o podróżniczych niezbędnikach!

Co warto zabrać ze sobą na wyjazd? Wakacyjne niezbędniki – nie zapomnij o nich!

O tym jak spakować się w walizkę podręczną

Jak spakować się w walizkę kabinową na więcej niż 2 tygodnie?

A może jedziesz na kurs językowy na Maltę?

Dlaczego warto wyjechać na kurs językowy na Maltę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *