10 sposobów na bardziej ekologiczne życie: domowe biuro

Kolejny wpis z cyklu: sposoby na bardziej ekologiczne życie na co dzień. Jakie nawyki, możemy wdrożyć do naszego codziennego życia, by być bardziej eko w domowym biurze?

Zobacz, co przygotowałam od siebie. Pamiętaj, że wdrożenie tych sposób, nie zajmie Ci kilka dni, ale może zająć tygodnie, zanim przyzwyczaisz się i je wdrożysz. Nie wszystko musi zadziać się od razu,ale warto zacząć! 

1. E-faktury, na ile to możliwe w naszym „papierowym państwie”, umowy podpisujemy głównie elektronicznie i tak samo przechowujemy.

2. Skanowanie zamiast wydruków, jak wyżej oczywiście.

3. Bilety, wejściówki w wersji elektronicznej.

4. Czytanie gazet, czasopism, książek w wersji elektronicznej – mamy czytnik i często z niego korzystamy.

5. Dwustronne drukowanie, to u nas piorytet, mimo, że drukarka nie ma takiej funkcji i trzeba przekładać ręcznie, ale nauczyłam się już i robię to z łatwością.

6. Korzystanie z opcji wysyłki paczek bez etykiet oraz wysyłanie paczek w kopertach/kartonach/foliach ponownie po odklejeniu etykiety z danymi.

7. Zbędne kartki przetwarzane na notatki, czy do druku etykiet kurierskich, jeśli jest taka możliwość.

8. Korzystanie z bibliotek zamiast kupowania, a także wymiana czy odsprzedawania książek przeczytanych, by nie leżały niepotrzebne.

9. Oddawania zbędnego papieru na makulaturę.

10. Recykling papieru do pakowania prezentów i ozdobnych torebek (mam ich chyba z 40 i zbieram od kilku lat, ale wciąż korzystam na bieżąco).

Napisałam te wpis w tej tematyce o kuchni: 27 sposobów na bardziej ekologiczne życie: kuchnia

oraz łazience: 11 sposobów na bardziej ekologiczne życie: łazienka

Każdy z tych  punktów stosujemy u siebie na co dzień. Staramy się żyć tak, by inne pokolenia mogły korzystać z tego, co my w równym stopniu. A jakie są Twoje ekologiczne nawyki? Podziel się nimi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *